Stoly

Rima

Deska 2000 let starého subfosilního dubového dřeva hladce přechází v nohu stolu. Druhá noha ve tvaru U je vyrobena z pásoviny tloušťky 8 mm. Trhliny a barevné změny dřeva jsou charakteristické vlastnosti subfosilního dubu a odrážejí specifické podmínky prostředí, z něhož materiál pochází. Dřevo je ošetřeno přírodním olejem a voskem. Stůl je dodáván s certifikátem o stáří použitého dřeva. To bylo určeno na základě dendrochronologického a radiouhlíkového datování.

Hmotnost 22 kg, rozměry: délka 94 cm, šířka 50 cm, výška 45 cm.

112 000 KčCortex

Stůl je vyroben z desek o tloušťce 70 mm. Jeho hrany jsou opracovány kartáčováním. Trhliny a barevné změny dřeva jsou neodmyslitelnou součástí tohoto 3500 let starého subfosilního dubu, který pochází ze střední Evropy. Dřevo je ošetřeno přírodním olejem a voskem. Stůl je dodáván s certifikátem o stáří použitého dřeva. To bylo určeno na základě dendrochronologického a radiouhlíkového datování.

Hmotnost 54 kg, rozměry: délka 115 cm, šířka 70 cm, výška 28 cm.

208 000 KčVena

Deska stolu je vyrobena z několika přířezů ze subfosilního dubového dřeva starého 2000 let, které pochází ze střední Evropy. Subfosilní dřevo je kombinováno s lichoběžníkovou kovovou podnoží s nahrubo obroušenými sváry. Deska je ošetřena přírodním olejem a voskem. Stůl je dodáván s certifikátem o stáří použitého dřeva. To bylo určeno na základě dendrochronologického a radiouhlíkového datování.

Hmotnost 32 kg, rozměry: délka 120 cm, šířka 77 cm, výška 74 cm.

56 000 KčGranum

Stůl GRANUM je vyroben ze subfosilního dubového dřeva a jemnozrnného bílého mramoru. U použitého dubového subfosilního dřeva prokázalo radiouhlíkové i dendrochronologické datování stáří přes 2 000 let. Využití dvou přírodních materiálů - subfosilního dubu a jemnozrnného bílého mramoru nabízí harmonii i kontrast. Oba materiály spojuje přírodní prostředí, ze kterého pochází, a také jejich tisíciletá historie. Stůl vyniká velkým podílem kvalitní ruční práce. Nesnaží se o eliminaci nedostatků dřeva, ale vyzdvihuje ho v jeho přirozené podobě i s barevnostními výkyvy a prasklinami. Detail zářezu představuje pomyslný zub času, který podtrhuje spojení tisíciletého procesu.

Hmotnost 170 kg, rozměry: délka 110 cm, šířka 60 cm, výška 40 cm.

Cena na vyžádání
O Archawood

Naším hlavním cílem je záchrana vzácného subfosilního dubového dřeva před rozpadem. Vytváříme unikátní interiérové prvky, aby i další generace mohly obdivovat jeho krásu.